Také můžete navštívit můj druhý blog


2. drabble na prání: Hádka o kuchyň

18. února 2017 v 20:45 | Raja Luthriela |  Drabble
Tak, a je to. Vera si ode mě objednala drabble na přání a musím přiznat, že jsem hodne dlouho váhala, co napsat, aby to odpovídalo zadání. Také jsem si musela nastudovat, kdo že to ten Darth Vader vlastně je. Akorát mi no nepřijde moc komediální. Já nevím, jak vy, ale já se nesměju.

Název: Hádka o kuchyň
Počet: slov: 300
Slova: Řiťolezec, 48, být na střeše, měsíční obinadlo
Postavy: Solnička, Postavička Darh Vadera, Mamut.
Žánr: Tripple drabble, veselé

Po tom výbuchu atomovky už nic nebylo jako dřív. Solnička se vždycky těšila, jak přijde nějaký člověk a posolí s ní jídlo. Ale co teď? Už jí ta samota pomalu začínala lézt na mozek. Zrovna měla záchvat zuřivosti, při němž srážela ze stolu všech čtyřicet osm vidliček, které při pádu na zem hlasitě volaly o pomoc, když se ozval ode dveří hluboký hlas: "Jsem Darth Vader, temný pán ze Sithu a přišel jsem si podmanit tuto kuchyni."
Solnička se podívala po směru zvuku a spatřila asi dvacet centimetrů vysokou hračku, která se probouranou dírou ve zdi na opravdovém živém velkém mamutovi pomalu blížila k ní a pak vyskočila na k ní.
"Co tu chceš, sakra? To je moje kuchyň, a zbavím se každého, kdo usiluje o mou vládu!" řvala Solnička a chtěla ho shodit také. Trochu se však přepočítala, protože Darth Vader jen mávnul rukou a ona se vznesla do vzduchu.
"Veškerý odpor je zbytečný, maličká. Já jsem neporazitelný."
"Ty? To skutečný Darth Vader je mocný a neporazitelný. Kdybys neměl s sebou toho mamuta, nejsi nic. Ve jménu Dáleků vyhladit, vyhladit, vyhladit!" ječela.
Mamut se jejího řevu lekl a dlouhým chobotem srazil poličku s talířky. Máchal s ním sem a tam. Dart Vader jen tak tak uskočil. Přitom nechal spadnout Solničku zpátky na stůl. Té ale při pádu napraskl bok.
Žalostně se rozplakala: "Ty neřáde. Tys mi ublížil."
"Vzdáš se tedy?" otázal se on.
"No tak teda jo. Budu ti pomáhat v udržení tvého postavení tady v kuchyni. Jsou tu jistí rebelové, kteří by tě o něj chtěli připravit. Třeba gumoví medvídci by proti tobě šli v první linii."
"Ty jsi neuvěřitelný řiťolezec, Solničko." zasmál se a ránu jí obvázal měsíčním obinadlem. Tvou nabídku přijímám. Pohlídej mi mamuta. Já ještě dobudu střechu. Protože být na střeše, znamená vládnout celému domu.

Chcete i vy mít svoje drabble na přání? Napište SEM
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. února 2017 v 13:19 | Reagovat

To je super!!! Vážně paráda, jak se ti tam podařilo dát ty slova!! Ale Solnička u mě jasně vede!!!

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 19. února 2017 v 13:29 | Reagovat

[1]: Sama nevím, jak se mi to podařilo. Však mi to taky trvalo skoro měsíc.
A navíc, šílené zadání si žáda šílený příběh. To už tak taková slovní spojení zapadají sama. :-)

3 Vera Vera | Web | 9. března 2017 v 21:00 | Reagovat

Čekala jsem, že ten příběh bude skvělý, ale tohle drabble naprosto předčí veškerá moje očekávání! :D
"Jsem Darth Vader, temný pán ze Sithu a přišel jsem si podmanit tuto kuchyni."  - :D :D :D
Nasmála jsem se u toho jak nikdy a v duchu tě obdivuji, jak jsi dokázala ty moje šílená slova napasovat do příběhu :D Musím si to někam uložit to drabble, abych si to mohla ještě v budoucnu někjdy přečíst, protože je to fakt hrozně skvělý!
Zároveň se ti moc omlouvám, že jsem se ke čtení dostala až teď, ale poslední asi měsíc byl blog to poslední, bna co jsem měla čas :(
PS: Odpověděla jsem ti na komentář u sebe na blogu, ale napíšu to ve zkratce i sem :) -> S vodou určitě do budoucna něco udělám, bude to určitě větší výzva než ten oheň. Když budeš chtít, dám ti vědět, až to bude :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama